Vedení a provoz

V klubu působilo 8 trenérů. Dnes již trénují pouze dva z nich – ředitel a zároveň trenér klubu Mgr. Jiří Widž a jeho asistent, trenér Jan Kříž, který dále působí jako trenér mladších žáků v BK Sokolov.

Každá sezona probíhá skoro stejně. V červenci se hráčky individuálně věnují atletické přípravě. V srpnu se pro družstva mládeže pořádají letní dvoutýdenní soustředění. U starších – dorostenky, ženy, soustředění trvá cca 3 týdny – týden až deset dní trvá atletická příprava (hráčky „nabírají fyzičku“, kondici a sílu). Na tuto přípravu se většinou jezdí do přírody (např. Albrechtice). Dále pokračuje týdenní příprava, která je založena na atletice v tělocvičně. Začínají se přidávat prvky s míčem. Poslední týden už je zaměřen pouze na herní činnost a basketbalové dovednosti (střelba, přihrávky, samostatná hra atd.). Zde také trenéři zjišťují, jak na tom po tělesné stránce hráčky jsou.

V září se pak družstva účastní tzv. přípravných turnajů a začínají pravidelně trénovat (3x – 4x týdně).

Od října do května probíhá samostatná republiková soutěž, během níž
se družstva navíc účastní Vánočního a Velikonočního turnaje.

Tyto mimosoutežní akce (turnaje a soustředění) si hráčky hradí samy.

Tradicí je přátelský zápas mezi hráčkami a jejich rodiči, který se koná každý rok při ukončení sezony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>